Podmínky zobrazení souboru

pokagleu shared this question 9 years ago
Answered

Dobrý den, mám otázku na novou verzi Geogebry. Sestrojuji nějakou geometrickou konstrukci v Geogebře a potřebuji, aby se při zpětném promítání (krokování) a vůbec při další konstrukci už neobjevila nějaká její část. Například sestrojuji hyperbolu, musím si s pomocí kružnic a kolmic sestrojit asymptoty, názorně to vnesu do konstrukce, ale pak pokračuju například sestrojováním další hyperboly do nákresny a už tam tu pomocnou kružnici a kolmice z ohnisek nepotřebuji. Potřebuji některé prvky ukázat jen v některých slaidech.

Pravděpodobně jsem si našel i příkazové okno (Předvolby/pro pokročilé/podmínky zobrazení objektu), problém je, že netuším jak se s ním pracuje. Prosím, kdo se vyzná, ať poradí.

Comments (2)

photo
1

Dobrý den,

podle mne se nejde v podmíněném zobrazení objektu odvolat na určitý krok konstrukce. Já bych to obešla tím, že bych si tam do rohu udělala zaškrtávací políčko, které by mi ty pomocné konstrukce umožnilo skrýt/ukázat. Nebo je druhá možnost: udělat posuvník a ty konstrukční kroky odkrývat pomocí něj. ale to by znamenalo, že u každého objektu by musela být nadefinováno podmíněné zobrazení závislé na hodnotě toho posuvníku.

Toť můj názor. Snad pomohl.

S pozdravem

Irena

photo
1

Tak jsem se mýlila. Lze to! Dnes jsem v anglickém manuálu narazila na nápovědu u příkazu

ConstructionStep[] a tam je popsáno, jak to lze udělat.

http://wiki.geogebra.org/en...

© 2023 International GeoGebra Institute