OBRÓT OBRAZU O KĄT -- pomocy!!

anoo shared this question 8 years ago
Answered

Witam, mam problem. Chciałabym, żeby mój obraz, a dokładniej jego 1/4 obracał się o kąt 360st. Sam kąt owszem już mi się "obraca", ale nie mogę go połączyć z moim obrazkiem. (moje "wypociny" zamieszczam razem z postem)

Czy byłby ktoś tak miły i wyjaśnił mi co mam teraz zrobić-bo poniekąd skończyły mi się już pomysły :/ a jeśli chodzi o geogebrę jestem całkiem zielona.

W dalszym etapie chciałabym, żeby moja 1/4 obrazka tworzyła całość-tak żeby po obrocie (o ile uda mi się go stworzyć) obrócony obrazek zostawał. Coś na wzór tego, co dodaję w załączniku.


Pozdrawiam i liczę, że ktoś będzie w stanie mi pomóc...

https://ggbm.at/562205

https://ggbm.at/562207

Comments (2)

photo
1

Rozwiązanie zawarte jest w zakładkach: Położenie oraz Zaawansowane - we Właściwościach obiektu .

W pliku znak celtycki utworzone są 4 obrazki statyczne: obraz1, obraz3, obraz4 i obraz5. Pierwszy widoczny jest przez cały czas. W Warunku wyświetlania obiektu dla obrazka obraz3, w zakładce Zaawansowane wpisany jest warunek, po spełnieniu którego obrazek będzie widoczny. Podobnie dla obrazków obraz4 i obraz5. Natomiast we Właściwościach obrazka dynamicznego obraz2, w zakładce Położenie mamy wpisane: Narożnik 1 - punkt A, Narożnik 2 - punkt B'. Jeśli obrazki są kwadratami, to te dwa punkty wystarczą do regulowania położenia obrazka obraz2.

photo
1

Mozesz wykorzystać polecenie Obrót[kwadrat,t,(0,0)] gdzie t jest kątem obrotu wyrażonym w mierze łukowej

i morzesz go wrzucić jako parametr suwaka.(0,0) to przykładowy punkt na płaszczyźnie wokół którego chcesz obracać.

© 2021 International GeoGebra Institute