Hyperbolická geometrie v Geogebře

Jenda shared this question 9 years ago
Answered

Zdravím všechny Čechy v sekci GeoGebry!


Mám jeden menší problém se zadáváním nového nástroje v GeoGebře. Jsem nyní v posledním ročníku gymnázia a zvolil jsem si seminární práci na téma Neeuklidovské geometri. Pro lepší názornost a pochopení jsem se rozhodl, že bych některé útvary mohl vytvořit GeoGebře (nebo Cabri II). Na základě článku na internetu ( http://home.zcu.cz/~lavicka... ) jsem se snažil vytvořit P-přímku. Ovšem vyskytl se problém, který nevím, jak řešit. Když zadám nástroj podle návodu, tak se mi samozřejmě zobrazí celá kružnice procházející A, B. Ale nevím, jakým způsobem okolí Pointcarova disku "zneviditelnit". Nevíte si někdo rady? Zkoušel jsem jako výstupní prvek zadávat i oblouk P, Q, jenže to mělo za výsledek, že někdy se P-přímka zobrazila správně, ale většinou se zobrazila jenom ta část kružnice, která byla vně Pointcarova disku.

Kdybyste si někdo věděl rady, tak prosím dejte vědět.


Díky

Comments (2)

photo
1

Zdravím,


od verze 4 umí GeoGebra inverzní výplň (vlastnosti objektu > styl). Při vytvoření bílé neprůhledné inverzně vyplněné kružnice v co nejvyšší vrstvě by mělo být její okolí skryto.


Zbyněk

photo
1

Díky za radu, zkusím i nějaké další nástroje vytvořit, i když mi to hází spoustu nesrovnalostí, tak to, co jsem zatím vytvořil, funguje. Ale mnoho ttoho není :D. Díky

© 2023 International GeoGebra Institute